Jesteśmy obecnie w trakcie przebudowy dla Ciebie. PhotoFancy będzie ponownie dostępne w ciągu najbliższych kilku dni.

Zadrukuj organiczny T-shirt – Projektuj bio koszulkę z własnym zdjęciem

Zaprojektuj własną organiczną koszulkę ze zdjęciem. Stwórz niepowtarzalną, ekologiczną koszulkę z nadrukiem lub wybranym przez Ciebie tekstem!

  • Zaprojektuj indywidualną eko-koszulkę
  • W 100% wyprodukowana w sposób ekologiczny oraz etyczny
  • Wykonana ze 100% certyfikowanej bawełny ekologicznej
  • Kreatywne efekty & ramy do Twoich zdjęć
  • Wielokrotnie wyróżnione włókno - ekologiczna i przyjazna dla środowiska alternatywa
  • 100-procentowa gwarancja satysfakcji klienta
Filtr
Nie możemy znaleźć produktów odpowiadających wybranym kryteriom.

Szybka wysyłka

Gotowość do wysyłki w ciągu 24 godzin

Gwarancja satysfakcji

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Skontrolowany sklep

Certyfikat Trusted Shops

 

Koszulki organiczne z nadrukiem - ekologiczna alternatywa

Zaprojektuj własne foto-koszulki z Twoim zdjęciemKoszulki z nadrukiem są niezywkle modne. Takie koszulki są indywidualne oraz niepowtarzalne. Możesz być pewny, że nikt nie będzie posiadał takiej drugiej. Ale czy te tekstylia są też produkowane ekologicznie? Istnieją w ogóle ekologiczne rozwiązania oraz sposoby produkowania ekologicznych oraz indywidualnych eko-tshirtów z nadrukiem? Decydujące są nie tylko materiały i produkcja, ale także druk i farby. Ale czy to w ogóle interesuje końcowego użytkownika? I jeśli tak, jak można zagwarantować, aby koszulka podczas całego procesu produkcyjnego była przetwarzana w sposób ekologiczny i etyczny? Jest wiele pieczątek i certyfikatów – na przykład certyfikat ekologiczny, który reklamuje ekologiczne warunki produkcji. Ale czy można im zaufać i czy w ogóle można to kontrolować? Kto odnajduje się w tej całej dżungli wyróżnień i danych dotyczących ekologicznych koszulek? Zgromadziliśmy dla Was najważniejsze znaki, pieczęcie oraz certyfikaty potwierdzające jak i gwarantujące sprawiedliwą oraz ekologiczną produkcję eko-koszulek.

Ekologiczny i etyczny wyrób koszulek zadrukowanych zgodnie ze standardem 100 OEKO-TEX®

Ostatni etap produkcji ekologicznie zadrukowanej koszulki to zadrukowanie w naszym przedsiębiorstwie. Ten etap możemy samodzielnie szczegółowo kontrolować. Nadruk następuje drogą druku bezpośredniego odznaczającego się wysoką jakością jak i rozdzielczością zdjęć. Bardzo ważne jest, aby farba drukarska była pozbawiona jakichkolwiek chemikaliów szkodliwych dla zdrowia. Do zadrukowania eko-koszulki używamy farby drukarskiej wolnej od środków szkodliwych i przyjaznej dla skóry, posiadającej certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.
Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 ma na celu kontrolę wysokich wymagań, często wyższych niż jest to zapisane w krajowych przepisy ustawowych. Przede wszystkim ma to na celu wyrównać globalne różnice w ocenie szkodliwych środków. Droga od surowca do gotowej pod względem handlowym koszulki biegnie najczęściej przez cały świat. Dlatego kontrola w przemyśle tekstylnym jest szczególnie ważna, ponieważ wymaganie środowiskowe w poszczególnych krajach produkcyjnych nie są niestety pod tym względem jednakowe.

Ekologiczne koszulki (EarthPositive) firmy Continental Clothing

Marka EarthPositive® odznacza się ekologiczną produkcją oraz niską emisją CO2. Sama określa się jako „zielona rewolucja“. Produkty są obecnie sprzedawane przede wszystkim w Londynie i Berlinie. Nawet biura oraz fabryki zasilane są energią odnawialną. Czysta siła wiatru to tutaj motto – energia wytwarzana jest przez 30 turbin wiatrowych. Przy produkcji bawełny zużycie wody jest szczególnie wysokie. Potrzeba przy tym około 20.000 litrów wody na 1 kg bawełny. Continental Clothing zdecydował się produkować tylko w regionach, których zapasy wody przez deszcze monsunowe sięgają do 95%. W ten sposób mieszkańcom regionów ubogich w wodę nie dzieje się żadna krzywda i chroni się ponadto jeziora i rzeki przed wyschnięciem. Continental Clothing podaje miejsce produkcji użytej bawełny na każdej etykiecie. Nie ma więc ukrytych zakładów produkujących bawełnę. Continental Clothing zapewnia tym samym końcowego użytkownika, że produkcji nie odbywa się w Uzbekistanie, gdzie praca dzieci jest nadal dość powszechna. Jeśli kupujesz organiczne t-shirty powinieneś pamiętać o ograniczeniu gazów cieplarnianych. Certyfikat ekologiczny może być takim dowodem. Jako wzrorowy producent tekstyliów udało się firmie Continental Clothing ograniczyć o 90% ilośćCO2 zawartego w koszulce organicznej. Przykładem redukcji CO2 są między innymi krótkie drogi transportowe; brak transportu lotniczego, lecz dostawa wyłączne drogą morską. To gwarantuje, że emisja CO2 podczas transportu nie przekracza 1%. Chociaż nie rozwiązuje to wszystkich problemów związanych z transportem i energią, to jednak Continental Clothing pozytywnie przyczynia się do ochrony środowiska. To powód dla nas, aby u tego dostawcy chętniej i więcej kupować bez wyrzutów sumienia!

Samodzielnie zaprojektuj ekologiczny T-shirt i zadrukuj go w PhotoFancy.pl

Dzięki Continental Clothing znaleźliśmy godnego zaufania dostawcę eko-koszulek. Odpowiedzialność socjalna oraz ekologiczna ma wielkie znaczenie dla firmy Continental Clothing. Cała droga produkcyjna jest przejrzysta i informuje o tym, że ekologiczna produkcja tekstyliów to najważniejszy cel przedsiębiorstwa. Ekologiczne koszulki posiadają certyfikat oraz gwarancję znakomitej jakości. Już w 2009 roku nadano Irmie Continental Clothing nagrodę „Natural and Organic Award“ dla najlepszego bio-produktu tekstylnego. W przyszłości także inne przedsiębiorstwa tekstylne powinny ponosić odpowiedzialność za człowieka i środowisko i zwracać większą uwagę na trwały i uczciwy łańcuch produkcyjny. W ten sposób już wkrótce można by dbać w całym przemyśle tekstylnym o ekologiczny i socjalny przebieg produkcji.